گروه B لیگ قهرمانان اروپا
اختصاصی | با توجه به فرارسیدن فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا به معرفی تیم های حاضر در 8 گروه می پردازیم.

به گزارش آپ اسپورت، بعد از گروه بندی لیگ قهرمانان اروپا، تیم های بزرگ و کوچک اروپایی حریفان خود را شناختند تا هیجان دوباره به قاره سبز برگردد.

در همین راستا به تحلیل مختصر گروه های هشت گانه این بازی ها می پردازیم.

گروه B: منچستر یونایتد، آیندهوون ، زسکا مسکو،وولفسبورگ

گروه B لیگ قهرمانان اروپا

بعد از ناکامی های متعدد، شیاطین سرخ دوباره به لیگ قهرمانان گام نهادند. اما این بار نه بعنوان سرگروه بلکه بعد از صعود از مرحله پلی آف؛
در این گروه PSV آیندهوون هلند که حالا دیگر می شود ادعا کرد که از زیر سایه آژاکس نامدار بیرون آمده، بعنوان قهرمان اردی ویزه پا به این مسابقات گذاشته است. بعد از قهرمانی آژاکس در جام باشگاه های اروپا در سال 1995 و قهرمانی فاینورد روتردام در جام یوفا 2001، تا کنون فوتبال باشگای هلند افتخار دیگری بدست نیاورده است و بعید به نظر می رسد حالا حالاها نیز به این مهم دست یابد.
اما داستان یونایتدی ها متفاوت است؛ آنها که بعد از رفتن فرگوسن دچار چند دگردیسی شده اند حال تحت هدایت فن خال و با تلفیق ستارگان جوان و بازیکنان باتجربه ای مثل رونی به آوردگاه بزرگ اروپایی آمده اند.
قهرمان سه دوره این رقابت ها امیدوار است تا به مرحله بعد صعود کند، آنها برای رسیدن به این مرحله، در پلی آف کلوب بروژ را گلباران کردند. ممفیس دپای، آنتونی مارشال و شواین اشتایگر، خریدهای این فصل فن خال هستند، ضمن اینکه داوید دخیا هم با تمدید قراردادی 4 ساله خیال آنها را از بابت دروازه راحت کرد.
وولفسبورگ درگر مدعی این گروه است. گرگ های آلمانی پشت سر بایرن مونیخ نامدار، بعنوان نایب قهرمان بوندس لیگا و قهرمان جام حذفی آلمان و با ستارگانی چون درکسلر، باس دوست، شورله و دانته آماده رویارویی با حریفان خود هستند. خروج ده بروین شاید برای آنها گران تمام شود ولی حضور امسال شورله و باس دوست یعنی یک خط حمله بی نظیر...
زسکا مسکو دیگر تیم این گروه است. روسها فصول گذشته ثابت کرده اند فتح مسکو کار سختی است! آنها که حالا به همراه زنیت دو قدرت فوتبال سرزمین راسپوتین محسوب می شوند و به طور کامل از سلطه اسپارتاک و لوکوموتیو بیرون آمده اند، با پشتوانه مالی خود برای حریفان نامدار خود تهدید به حساب می آیند.


بازیکنان کلیدی تیم ها:

وین رونی
منچستر یونایتد

وینادوم
پی اس وی آیندهوون
آلکسی برژوتسکی
زسکا مسکو
آندرا شورله
وولفسبورگ

برنامه بازی ها:

برنامه بازی ها گروه B لیگ قهرمانان اروپا

پیش بازی های گروه انجام خواهد شد

منبع : آپ اسپورت