آپ اسپورت- در ادامه رقابت های مرحله انتخابی یورو 2016 در گروه E، دو تیم سوئیس و انگلیس به میزبانی ورزشگاه ومبلی لندن به مصاف هم رفتند.

نیمه اول

انگلیسی ها که پیش از این صعود خود را به دور نهایی قطعی کرده بودند در مقابل سوئیسی قرار گرفتند که سعی داشتند علاوه بر اینکه شکست سال گذشته خود را جبران کنند با کسب سه امتیاز مقابل انگلیس، آن ها نیز راهی دور بعد شوند. بازی با مصدومیت دلف در ثانیه 30 آغاز شد و هاجسون در همان دقیقه اول مجبور شد با بیرون کشیدن دلف بارکلی را به زمین بفرستد. سه شیرها که از حمایت هواداران در ومبلی برخوردار بودند بازی را بهتر شروع کرند و توپ و میدان را در اختیار داشتند با این وجود نمی توانستند موقعیتی جدی برای گلزنی خلق کنند. جدی ترین فرصت آن ها برای گلزنی صحنه ای بود که میلنر روی پاس وین رونی با دروازه بان حریف تک به تک شد ولی ضربه این بازیکن را یان سامون مهار کرد.

بعد از گذشت حدود 20 دقیقه از بازی بازیکنان سوئیس خود را درون زمین پیدا کردند و با استفاده از سرعت شکـیری و درمیچ و ارسال پاس به پشت مدافعین انگلیس قصد داشتند دروازه جو هارت را باز کنند ولی مدافعین سفید پوش انگلیس بارها آن ها در تله آفساید گرفتار کردند. در جدی ترین موقعیت سوئیس نیز شکـیری روی یک فرار خوب با هارت تک به تک شد ولی گلر با تجربه منچسترسیتی به خوبی از دروازه بیرون آمد و توپ را دفع کرد. در ادامه نیز تلاش دو تیم برای گلزنی به جایی نرسید تا بازی در نیمه اول با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسد.

نیمه دوم

بر خلاف نیمه اول، این سوئیسی ها بودند که نیمه دوم را بهتر آغاز کردند و با طرح حملاتی از کناره ها سعی داشتند دروازه هارت را باز کنند ولی مدافعین انگلیس نظم خوبی داشتند و با کمک جو هارت حملات آن ها را خنثی می کردند. در این دقایق هر دو مربی برای رسیدن به گل دست به تعویض زدند. ولادمیر پتکوویچ با خارج کردن درمیچ، ایمبولا را به زمین فرستاد و هاجسون نیز با آوردن هری کین به جای شلوی خط حمله تیم خود را تقویت کرد که تعویض هاجسون جواب داد. در دقیقه 67 پاس عرضی لوک شاو در گوشه محوطه جریمه به هری کین رسید تا مهاجم جوان تاتنهام گل اول انگلیس را به ثمر رساند.

بعد از این گل شاگردان پتکوویچ دامنه حملات خود را گسترش دادند تا با دست خالی به کشورشان باز نگردند ولی انگلیسی ها در دفاع نمایشی بی نقص داشتند و حملات سوئیسی ها را یکی پس از دیگری دفع می کردند. بر خلاف جریان بازی، در دقیقه 84 وین رونی از روی نقطه پنالتی توانست گل دوم انگلیس را به ثمر رساند تا خیال هاجسون از بابت پیروزی راحت شود. پس از گل رونی نیز بازی آرام دنبال شد و در نهایت با نتیجه 2-0 به پایان رسید.

آمار بازی و نمرات بازیکنان از نگاه سایت whoscored